Poniedziałek, 22 października 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Projekty krajowe

05.09.2011 11:52 (aktualizowano: 05.09.2011 13:42)

10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji!

Bliższe informacje:

Caritas Polska
ul. Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9
tel. +48 22 3348500
tel. +48 22 3348585
fax +48 22 3348558

Ewa Farna, Papa D, Volver, Monika Kuszyńska, Daniel Boczniewicz, Little Breaver, Tomek Dolski, zespół The Colts oraz tancerze z grupy Fair Play Crew byli gwiazdami trzeciego finału akcji „Tornister pełen uśmiechów”, który odbył się 3 września na Pl. Wolności w Poznaniu. W tym roku wyposażyliśmy aż 10 tys. plecaków.

Już po raz trzeci bawiliśmy się razem podczas finałowego koncertu „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku udało się nam wyposażyć aż 10 tys. plecaków. Dzieci i młodzież szkolna z całej Polski otrzymały komplet wyprawek, w których znalazły się m.in. piórniki zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, flamastry, farby, plastelina i przybory geometryczne. W wielu diecezjach w Polsce w wypełnieniu tornistrów pomagały Parafialne Zespoły Caritas, a w wyprawkach znaleźć można było także słodycze i maskotki.

Nad imprezą na poznańskim Placu Wolności czuwał prezenter TVP Marcin Mańka, który już od trzech lat jest związany z naszą akcją Trzeci finał "Tornistra pełnego uśmiechów” pokazał, że imprezy charytatywne nie są nudne. Cały dzień wypełniony był mnóstwem wrażeń i wspólną zabawą. W sumie na imprezie pojawiło się około 10 tys. osób. Tradycyjnie koncert rozpoczął występ dzieci z zespołu „Ziarno”, który również towarzyszy akcji od jej początków. W specjalnej choreografii z tornistrami wystąpiła Ania Kapera i grupa Fair Play Crew, czyli: Rafał Kamiński "Roofi", Adrianna Kawecka "Ada", Błażej Górski "Bzyga". Imprezie towarzyszyły takie atrakcje, jak pokaz działań straży pożarnej, prezentacja sztuk walki Aikido. Młodsze dzieci chętnie bawiły się z clownem, który swoją energią i dowcipami gromadził wokół siebie dziesiątki małych urwisów. Długa kolejka ustawiła się także do stoiska z malowaniem dziecięcych buzi.

Największy entuzjazm publiczności wywołało pojawienie się na scenie Ewy Farnej, która po raz pierwszy wystąpiła w Poznaniu. - Lubię pomagać jak tylko potrafię. W dodatku, jeśli chodzi „tylko” o to, co mnie bawi, czyli zagranie koncertu, bardzo chętnie wystąpię. Myślę, że Caritas z tą świetną inicjatywą może bardzo pomóc dzieciom. Słyszałam od organizatorów, że aż 26% dzieci w Polsce żyje w biedzie. To bardzo dużo. Pomyślmy więc o tym, że dzieci to przyszłość narodu, a szkoła kształtuje inteligencję obywateli. Wysłanie SMS-a, to niewielki wysiłek. Trzymam kciuki i cieszę się na wspólne spotkanie w Poznaniu, zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego! – mówiła Ewa w jednym z wywiadów dla Telewizji Polskiej.

O gorącą atmosferę zadbali również Monika Kuszyńska, Volver i Papa D, którzy zagrzewali fanów i gości naszego koncertu do wysyłania SMS-ów „POMAGAM” pod numer 72052. Także najmłodsi artyści mieli wiernych fanów, którzy skandowali ich nazwiska: dzieciaki z Little Breaver oraz Tomek Dolski porwali tłumy, które gromadziły się pod sceną.
Na Plac Wolności do Poznania przyjechało około 600 dzieci z diecezjalnych Caritas, które bawiły się podczas koncertu i zwiedzały Poznań. Każde dziecko mogło liczyć na pyszny posiłek i na „małe co nieco” w postaci naleśnika i słodyczy. Poznański Bar Caritas wydał tego dnia około 1700 posiłków.

Popularnością jak zawsze cieszyły się „Dobre Krówki” Caritas – rozdaliśmy ich aż 160 kilogramów! Każdy, kto wysłał SMS, aby wesprzeć akcję, mógł zjeść pyszne kanapki z Nutellą lub napić się kawy z Poznańskiej Palarni Kawy Astra.

Relacje z imprezy można było obejrzeć w Telewizyjnej Jedynce. Prezenterzy Joanna Ładzińska-Molak i Krzysztof Drwal rozmawiali z artystami, którzy występowali podczas koncertu i zachęcali do wysyłania SMS-ów. Swoimi wrażeniami na antenie TVP1 dzieliły się również dzieci, które przyszły na III finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Finałowy koncert mógł odbyć się dzięki organizatorom, którymi w tym roku są Caritas Polska wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Urzędem Miasta Poznania. Partnerami akcji są: PRESS–SERVICE Monitoring Mediów, Poznańska Palarnia Kawy Astra, Nutella, Maty Taneczne i Hotel Twardowski.

Patronami medialnymi akcji są: TVP1, Polskie Radio Program 1, Rzeczpospolita, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Interia.pl .

Dziękuję Miastu Poznań, reprezentowanemu przez pana Sławomira Hinca, zastępcę prezydenta miasta za pomoc w organizacji imprezy - powiedział dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz.

Wszystkim, którzy wsparli akcję „Tornister pełen uśmiechów” serdecznie dziękujemy za wysłane SMS-y i wspólną zabawę!

Więcej zdjęć W GALERII

Caritas w Polsce w Pawilonie ERW w Warszawie 2011-09-06 10:42
10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji! 2011-09-05 11:52
Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła 2011-09-05 08:32