strona główna
 Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy
Nasze programy

Skrzydła

 

Radio IN

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Okna życia

 

Kwartalnik Caritas

 

Podręczniki

 

Praca bez barier

 

kromka chleba

 

Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Uchodzczego

 

Projekty współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców

 

Alerting humanitarians to emergencies

 
 W Polsce

05.09.2011 08:32 (aktualizowano: 05.09.2011 09:03)
Katarzyna Sekuła

Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła

Od września br. Fundacja BNP Paribas dołączyła do grona partnerów Programu Skrzydła udzielając wsparcia 68 dzieciom w całym kraju.

Uczniowie objęci programem mają zapewnione środki na zakup wyprawek i podręczników szkolnych i odzieży, a także finansowanie korepetycji, dojazdów do szkoły i wyżywienia.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z siedmiu diecezji: białostockiej, bydgoskiej, ełckiej, legnickiej, siedleckiej, szczecińsko-kamieńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej otrzymają pomoc przez okres
dwóch semestrów, w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Program Skrzydła bardzo dobrze wpisuje się w cele naszej Fundacji – zarówno ze względu na beneficjentów, jak i jego otoczenie – grono ludzi pełnych zaangażowania, którzy działają na rzecz Skrzydeł - mówi Katarzyna Niedźwiedź, dyrektor Fundacji BNP Paribas. - Do tej pory, nasza praca skupiała się na pomocy dzieciom związanym w jakiś sposób z opieką instytucjonalną – domami dziecka czy świetlicami środowiskowymi. Ale nie trafialiśmy do dzieciaków, będących poza tym systemem, a również potrzebujących pomocy i wsparcia. Bycie partnerem programu Skrzydła daje nam możliwość dotarcia z pomocą właśnie do nich – będziemy wspierać ich w procesie edukacji i dawać szansę na lepszy start w dorosłe życie.

Fundacja BNP Paribas od pięciu lat działa na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży zagrożonym wykluczeniem społecznym w Polsce. Powstała jako wyraz solidarności społecznej jej fundatora – BNP Paribas Banku Polska. We wrześniu 2011 roku fundacja została Partnerem Programu Skrzydła – dzięki czemu poszerzyła zakres swojej działalności o wspieranie edukacji młodych ludzi, poprzez finansowanie programu stypendialnego.

- Cieszymy się, że do grona darczyńców Programu Skrzydła dołączyła Fundacja BNP Paribas. Dzięki zaangażowaniu finansowemu Fundacji możemy objąć codzienną opieką kolejne 68 dzieci, których edukacja jest zagrożona. Obecnie opieką obejmujemy już ponad trzy tysiące dzieci w całym kraju. Liczymy, że dzięki odpowiedzialności społecznej biznesu będziemy mogli objąć pomocą dzieci w potrzebie. – mówi Ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Fundacja BNP Paribas rozpoczęła działalność w 2006 r. Jej fundatorem jest BNP Paribas Bank Polska SA. Głównym obszarem działania jest przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym dzieci i młodzieży. Swoje cele statutowe realizuje poprzez: wspieranie działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, współfinansowanie Programu Skrzydła CARITAS Polska, realizowanie projektów na rzecz lokalnych społeczności, we współpracy z organizacjami biznesowymi, oraz szerzeniu idei wolontariatu i dobroczynności. Za swoją działalność została wyróżniona tytułem „Filantropa Krakowa A.D. 2009”, oraz została półfinalistą konkursu „Dobroczyńca Roku 2010”.

Więcej informacji o fundacji Fundacja BNP Paribas

Więcej informacji o Programie:www.skrzydla.pl

 Fotografie

Niniejsza informacja nie została opatrzona materiałem zdjęciowym.

 Pliki do pobrania

Niniejsza informacja nie zawiera plików do pobrania.

 
 Pozostałe
Caritas Polska – kampania społeczna 2011-09-08 12:37
Caritas w Polsce w Pawilonie ERW w Warszawie 2011-09-06 10:42
10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji! 2011-09-05 11:52
Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła 2011-09-05 08:32
Tornister pełen uśmiechów – liczymy SMS-y! Jutro wielki finał akcji 2011-09-02 10:16
Carrefour ufundował wyprawki szkolne dla dzieci 2011-09-01 08:41
TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW - za trzy dni wielki finał 2011-08-31 16:05
Teresa Kapela: Polska rodzina wielodzietna ma najgorszą sytuację w Europie 2011-08-31 09:15
Tornister pełen uśmiechów - dziś konferencja prasowa 2011-08-30 11:50
Caritas w Polsce podczas Pawilonu ERW w Warszawie 2011-08-30 08:56
 
 
 
© Copyright 2006 Fundacja "Pro Caritate" | Projekt graficzny: kwadrans.com | Caritas Europa | Caritas Internationalis | Online: 1