Środa, 14 listopada 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

W Polsce

31.08.2011 16:05 (aktualizowano: 31.08.2011 16:21)

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW - za trzy dni wielki finał

Bliższe informacje:

Caritas Polska
ul. Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9
tel. +48 22 3348500
tel. +48 22 3348585
fax +48 22 3348558

W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona III finałowi kampanii „Tornister pełen uśmiechów”. Podczas konferencji obecni byli organizatorzy i przedstawiciele artystów, występujących 3 września na Pl. Wolności w Poznaniu.

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Tornister pełen uśmiechów" chcemy wyposażyć 10 tysięcy dzieci w tornistry i podstawowe przybory szkolne. Przed nami finał ogólnopolskiej kampanii "Tornister pełen uśmiechów", której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych. - Żeby pomóc, wystarczy wysłać SMS o treści „POMAGAM” pod numer 72052, to tylko 2 złote i 46 groszy – do wsparcia akcji Caritas w Polsce zachęcają dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz, zastępca prezydenta Poznania Sławomir Hinc oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Waldemar Hanas oraz gwiazdy muzyczne biorące udział w koncercie 3 września.

PAWEŁ STASIAK – PAPA D:

Jest to już trzecia akcja organizowana przez Caritas Polska. Poprzednie edycje pokazały jak poważny jest to problem. Finałem całej kampanii będzie charytatywny koncert w Poznaniu, na którym oczywiście zagramy. Swoim udziałem popieramy ważną akcję, a jednocześnie docieramy do rodzinnej publiczności, która bardzo chętnie bawi się z nami na koncertach. Koszt jednego sms-a jest naprawdę niewielki, dokładnie 2,46 zł. Jeśli uda nam się namówić do takiego wydatku wielu ludzi, dzieci z biedniejszych rodzin będzie stać na godny powrót do szkoły. Znam osobiście rodziny, które każdego roku przed rozpoczęciem zajęć szkolnych stają przed dylematem z czego zrezygnować, wyjechać na wakacje, czy zakupić wszystkie potrzebne przybory szkolne? Po prostu pieniędzy nie starcza na wszystko. Mam nadzieję, że dzięki tegorocznej akcji uda się wyposażyć w szkolne wyprawki jak najwięcej potrzebujących.

Mariusz Totoszko VOLVER:

Zawsze gdy jest potrzeba uczestniczyć w naprawdę szczytnych i mądrych akcjach zespół Volver z prawdziwą przyjemnością i ochotą bierze w nich udział. Dostaliśmy tyle dobrego od życia, że naszym obowiązkiem jest pomagać innym. My wysyłamy SMS-y!!! Wysyłajcie i Wy! Udział w akcji “Tornister Pełen Uśmiechów” ma dla nas tym większe znaczenie, że sami jesteśmy rodzicami. Gdyby naszym dzieciom działo się nie daj Boże coś złego, też mielibyśmy nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy bezinteresownie niosą pomoc!

MONIKA KUSZYŃSKA:
Niedawno zostałam zaproszona do jury konkursu talentów zorganizowanego dla dzieci ze świetlic środowiskowych w moim mieście. Ujrzałam wówczas wielu młodych ludzi garnących się do różnych zajęć, chcących rozwijać swoje pasje. Często jednak brakowało im najprostszych środków. Powód? Bieda. Robili więc co mogli, by ukrywając te braki z godnością i podniesioną głową zaprezentować się od jak najlepszej strony. Bo dzieci, tak samo jak dorośli, bronią swojej godności. Czasem może bardziej? To my, dorośli, mamy jednak powinność zapewnić dzieciom dobry start. Potrzeba niewiele. Tornister, książki, przybory do szkoły... Dla nich to często przedmioty nie do zdobycia, a ich brak może doprowadzić do decyzji: "nie będę chodzić do szkoły", bo wstyd, strach przed odrzuceniem, brak akceptacji środowiska - paraliżują. Jeden sms to dla nas niewiele, dla nich może oznaczać przyszłość. A ich przyszłość to także nasza przyszłość!

Akcję wspiera także EWA FARNA:

Lubię pomagać jak tylko potrafię. W dodatku jeśli chodzi „tylko” o to, co mnie bawi, czyli zagranie koncertu, bardzo chętnie wystąpię. Myślę, że Caritas z tą świetną inicjatywą może bardzo pomóc dzieciom. Podobno aż 26% dzieci w Polsce żyje w biedzie. To bardzo dużo. Pomyślmy więc o tym, że dzieci to przyszłość narodu, a szkoła kształtuje inteligencję obywateli. Wysłanie SMS-a, to niewielki wysiłek. W takim momencie, jak ta akcja, przypominam sobie rodzinę, którą znam. Muszą sobie ułożyć hierarchię wartości, by wiedzieć na co wydać ile pieniędzy. Są niezwykle dzielni i skromni. Nawet kiedy ma się kasę, trzeba pomyśleć o tym, w co zainwestować i nie wydawać pieniędzy na każdą głupotę. Trzymam kciuki i cieszę się na wspólne spotkanie w Poznaniu, zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego!

Caritas Polska – kampania społeczna 2011-09-08 12:37
Caritas w Polsce w Pawilonie ERW w Warszawie 2011-09-06 10:42
10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji! 2011-09-05 11:52
Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła 2011-09-05 08:32