Poniedziałek, 26 lutego 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Ze świata

19.08.2011 09:33 (aktualizowano: 19.08.2011 09:39)

Madryt: Prezydent Caritas Internationalis o duchowym GPS

Kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga, prezydent Caritas Internationalis wygłosił pierwszą z trzech katechez podczas Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie.

W swoich rozważaniach kardynał podejmuje temat "pełnego wykorzystania potencjału, który otrzymujemy, by służyć innym."

Budowanie społeczności przez wiarę

"Jakie są podstawy naszej wiary?" Z tym pytaniem kardynał Rodriguez odzwierciedla tego, jak budynek naszego życia "może być solidny, jeśli jest zbudowany na skale, którą jest Pan". Mówca wezwał młodych ludzi do "budowania na skale, przez słuchanie słowa i wprowadzanie go w życie". Tylko w ten sposób możemy być "żywymi kamieniami, kochającymi i broniącymi życia w budowaniu społeczności, jaką jest Kościół". Kardynał Mariadiaga podkreślił, że realizacja tego zadania "jest możliwa, bo mimo że jesteśmy z różnych krajów i kultur, mamy tę samą wiarę".

Duchowe GPS

Kardynał Rodriquez postawił diagnozę, że "nieobecność Boga tkwi u korzeni wszystkich dzisiejszych kryzysów", bo jeśli punktem odniesienia społeczeństw przestaje być Bóg, tracą orientację, gubią kierunek drogi. "To dziwne, że świat mimo tak zaawansowanych technologii pomagających ludziom znaleźć drogę - na przykład GPS - jest tak zdezorientowany" - powiedział. Kardynał wezwał do kierowania się duchowym GPS, które wyznacza "Słowo Boże, Chleb życia i Dziewica Maryja. "To są drzwi, które otwiera nam Jezus" - zachęcił młodzież.

Bądźcie świadkami wiary

Kardynał Rodriguez zakończył katechezę apelem do młodych ludzi, by byli świadkami wiary i żyli dla prawdy, która nie jest izolowana od życia, byli mocni w wierze, która jest źródłem życia; by byli zdolni do miłości, pokoju i szczęścia, którego nie można znaleźć poprzez poszukiwanie go, ale poprzez uczynienie innych ludzi szczęśliwymi.

Madryt: Prezydent Caritas Internationalis o duchowym GPS 2011-08-19 09:33
Somalia: Ostrzelano wioskę dziecięcą SOS i szpital 2011-08-18 14:12
Caritas Polska odbudowuje sierociniec w Japonii dla dzieci – ofiar trzęsienia ziemi i tsunami 2011-08-17 14:00
ŚDM: przesłanie Caritas Internationalis 2011-08-17 10:19