Poniedziałek, 22 października 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Projekty krajowe

30.03.2011 13:45 (aktualizowano: 30.03.2011 14:11)
Katarzyna Sekuła

Beneficjenci zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego

Caritas Polska zaprosiła beneficjentów, opiekunów oraz pracowników Biur Projektu z Koszalina, Łodzi, Sosnowca i Ełku na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nasi goście zwiedzili Muzeum i podziwiali niepowtarzalne ekspozycje muzealne oddziałujące obrazem, światłem i dźwiękiem. Dzięki aranżacji wnętrza i wykorzystaniu efektów multimedialnych uczestnicy wycieczki zapoznali się z powstańczą rzeczywistością.

Beneficjenci z łódzkiego biura, którzy uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy, to osoby młode. Pani Karolina jest pasjonatką historii, porusza się samodzielnie. Wizyta w muzeum była dla niej fascynującą przygodą. Pan Waldek porusza się na wózku, lubi technikę, dlatego szczególnie przemówiła do niego interaktywna część muzeum wraz z filmem w technologii 3D.
- Największe wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia w wielkich formatach oraz powstańcze motocykle – powiedział beneficjent z Koszalina. A na mnie hala z Liberatorem – dodała beneficjentka z Sosnowca.

Po zwiedzeniu Muzeum uczestnicy wycieczki obejrzeli film "Miasto Ruin" - pięciominutową symulację lotu „Liberatora” nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku.

miastoruin.pl

Caritas Polska składa serdeczne podziękowania pracownikom Biur Projektu w całym kraju za zaangażowanie w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową.

Więcej informacji: www.praca-bezbarier.pl

Caritas Polska jest partnerem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w realizacji projektu „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy II”. Jest to projekt systemowy, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków PFRON. Pozostali partnerzy to: Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” w Warszawie, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w Warszawie.

Caritas w Polsce w Pawilonie ERW w Warszawie 2011-09-06 10:42
10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji! 2011-09-05 11:52
Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła 2011-09-05 08:32
Tornister pełen uśmiechów – liczymy SMS-y! Jutro wielki finał akcji 2011-09-02 10:16