Piątek, 25 maja 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Projekty zagraniczne

21.03.2011 11:23 (aktualizowano: 21.03.2011 12:20)

Caritas Polska pomogła dzieciom i chorym w Kamerunie

Sprawiliście radość ponad trzem tysiącom dzieci i młodzieży, którzy dzięki Wam przybyli i wspaniale spędzili czas pielgrzymki do Nguélémendouka.

Do Caritas Polska dotarł list z Kamerunu od biskupa Jana Ozgi, ordynariusza diecezji Doumé Abong - Mbang. Opisuje on święto, jakim była lutowa pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium maryjnego w Nguélémendouka. Dzięki finansowemu wsparciu Caritas Polska młodzi pielgrzymi nie tylko dotarli do sanktuarium, ale przez trzy dni mieli zapewnione trzy posiłki dziennie. Jak pisze biskup: "wszystkie te dzieci - bardzo biedne i potrzebujące pomocy - otrzymały każdego dnia miskę ryżu z sosem arachidowym, rybę, często z puszki, mleko lub inne przewidziane i nieprzewidziane «smakołyki»".

W programie pielgrzymki były: Eucharystia, modlitwa, w tym Różaniec i nabożeństwo Drogi Krzyżowej, koncerty, konkurs na najlepszą piosenkę religijną. "Największą jednak radością dla dzieci jest "kermesse", czyli zawody i zabawy. To przechodzi ludzkie wyobrażenie!" - relacjonuje biskup Ozga - "Nie tylko śmiech, radość, ale i płacz ze szczęścia, można zobaczyć na twarzach tych maluchów, które ściskają w dłoniach zdobytą lalkę, cukierka lub kredki. Nagród do wygrania jest bardzo dużo, ale i dzieci nie mniej..."

Biskup Ozga co roku pieszo pielgrzymuje do Matki Bożej Nadziei w Nguélémendouka. "Wraz z Katechistami, którzy znają każdą wioskę, wchodzę do każdego domu, gdzie są chorzy, starsi i samotni ludzie, którzy czekają na wsparcie duchowe i niejednokrotnie materialnie. Dzięki Waszej pomocy pomogłem niejednej osobie w zrealizowaniu operacji, na którą nie było ich stać".

Za naszym pośrednictwem bp Ozga dziękuje wszystkim darczyńcom: "Za tę wielką pomoc finansową ze strony Caritas Polska jestem bardzo wdzięczny zarówno Księdzu Dyrektorowi, który odpowiedział pozytywnie na moją prośbę, jak również każdemu, kto przyczynił się do uszczęśliwienia dzieci i młodzieży".

Caritas Polska: Pięć projektów dla Haiti 2011-08-30 08:20
Solidarni z głodującą Afryką 2011-08-26 11:47
Caritas Polska odbudowuje sierociniec w Japonii dla dzieci – ofiar trzęsienia ziemi i tsunami 2011-08-17 14:00
Caritas z całego świata pomagają Afryce. Hojność Polaków 2011-08-08 19:09