Poniedziałek, 22 października 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Napisali o nas

2011-06-01

Życie Podkarpackie: Krzyże Zasługi dla pracowników Caritasu

Krystyna Trznadel i Bronisław Choma, pracownicy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, otrzymali 24 maja w Warszawie Brązowe Krzyże Zasługi za zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących i cierpiących. Nagrody wręczyła Irena Wóycicka, minister ds. społecznych w Kancelarii Prezydenta RP.

Krystyna Trznadel w Caritas odpowiada przede wszystkim za prawidłowe funkcjonowanie biura. Jako pracownik socjalny przyjmuje również osoby, które przychodzą z prośbą o pomoc. Przyznaje, że ich liczba niestety nie maleje. – W tej pracy nie da się o siedemnastej zamknąć drzwi i pójść do domu – wyjaśnia.Włącza się także w tworzenie różnych akcji charytatywnych i kampanii promujących ideę wolontariatu. Współtworzyła Centrum Charytatywne z siedzibą w Przemyślu i nadzoruje wykonywanie wielu projektów realizowanych przez Caritas. Angażuje się w zajęcia prowadzone w świetlicy socjoterapeutycznej i w klubie integracji i aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Bronisław Choma na co dzień pracuje w internacie dla młodzieży. W Caritas natomiast pełni funkcję kierowcy, konserwatora ora opiekuna więźniów, którzy bezpłatnie wykonują różne prace. Jedną z ważniejszych akcji, w które się włącza, jest wigilia dla biednych i bezdomnych co roku organizowana przed Bożym Narodzeniem. Na jego barkach w głównej mierze spoczywają również działania związane z pomocą osobom poszkodowanym w wyniku różnych kataklizmów i wypadków.- To jest praca, której nie można odłożyć na później, wynika z potrzeby pomocy komuś – wyjaśnia pan Bronisław. Zarówno on, jak i pani Krystyna podkreślają, że nie mogliby wykonywać swojej pracy tak dobrze, gdyby nie zaangażowanie wszystkich pracowników Caritasu.

Życie Podkarpackie: Krzyże Zasługi dla pracowników Caritasu 2011-06-01
Życie Podkarpackie: Dobre uczynki mają się dobrze 2011-05-20