Piątek, 25 maja 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Napisali o nas

2011-02-28

Gazeta Finansowa: Z pomocą dla niepełnosprawnych

W tym tygodniu, dyrekcja Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie, odebrała niecodzienny prezent - nowoczesny bus marki Mercedes Sprinter, w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Darczyńcą jest Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel sieci Biedronka, który w ten sposób udowodnił swoją odpowiedzialną pozycje lidera rynku sklepów spożywczych w Polsce.

Bus posłuży do przewozu uczniów na wycieczki i zawody sportowe oraz na zajęcia dydaktyczne do muzeów i teatrów. Pomieści 16 pasażerów. Dodatkowo, jest w nim zamontowana specjalna winda elektryczna. - Dzięki niemu nasi uczniowie będą też mogli wygodnie dojeżdżać do szkoły oraz brać udział w wielu wydarzeniach - mówi dyrektor szkoły, Bernadeta Krug.
Biedronka od samego początku swojej działalności w Polsce, czyli już od ponad 15 lat, aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Wspiera rodzinne festyny z okazji Dnia Dziecka, organizowane przez Caritas, odwiedza maluchy z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego, a także organizuje świąteczne paczki dla dzieci z najuboższych rodzin.
- Ufundowanie przez nas nowoczesnego busa dla Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie jak najbardziej wpisuje się w nasze działania społecznej odpowiedzialności. Cieszy nas, że możemy przyczynić się do polepszenia warunków nauki niepełnosprawnych uczniów - mówi Nuno Teixeira, dyrektor operacyjny Regionu Zachodniego w JMD, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu samochodu.
Biedronka, jest jednym z najaktywniejszych podmiotów komercyjnych realizujących działania CSR w Polsce. Właściciele sieci, mają też jeden z najlepiej rozbudowanych programów socjalnych dla pracowników.

Życie Podkarpackie: Krzyże Zasługi dla pracowników Caritasu 2011-06-01
Życie Podkarpackie: Dobre uczynki mają się dobrze 2011-05-20